Newsletter

X
Grupa
Technologiczna ASE
BIPRORAFPROJMORSASE ATEXEKO-KONSULTSQUADRONAKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA
Systemy Fieldbus Foundation - ISBus

Systemy Fieldbus Foundation - ISBus

Systemy Fieldbus Foundation - ISBus

wstecz

Technologia Fieldbus

Technologia Fieldbus upowszechniła się dosyć niedawno wraz z konwencjonalnymi urządzeniami polowymi i urządzeniami wspierającymi HART. Rozwiązanie proponowane przez FOUNDATION™ Fieldbus są powszechnie stosowane w większości nowych instalacji. Rozwiązanie z barierami Fieldbus w dużej mierze zastępuje instalacje FISCO.

 

Bariery Fieldbus firmy R. Stahl przeznaczone są do pracy w Strefie 1 lub Strefie 2 w nieiskrobezpiecznej sieci (zwanej torem głównym ang. trunk) i mogą być zintegrowane razem z urządzeniami polowymi Ex i/FISCO (Ex i FDC), Ex d/Ex m (Ex e FDC) oraz prostymi urządzeniami cyfrowymi i sygnałami Ex i (couplery I/O). Sieć jest zasilana z wymaganego zasilacza do obsługi 32 urządzeń polowych, którym może być pojedynczy lub redundantny zasilacz Fieldbus.Poza nowymi komponentami systemu ISbus FOUNDATION™ Fieldbus i Profibus PA, firma R.

 

Stahl oferuje także całe rozwiązania systemowe. Urządzania Fieldbus mogą być umieszczone w obudowie z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej czy aluminium. W zależności od aplikacji i wymagań klienta, firma R. Stahl jest w stanie zaproponować rozwiązanie łączące komponenty systemu Fieldbus ISbus oraz rozproszonego systemu wejść/wyjść IS1, w celu stworzenia najbardziej efektywnego rozwiązania.

 


Komponenty i sytemy do zastosowania w Profibus PA i FOUNDATION™ Fieldbus H1

  • Instalacja w Strefie 1, Strefie 2, Strefie 21, Strefie 22 i Division 2
  • Obudowy dla barrier Fieldbus (couplerów) do połączeń Ex i i nie-Ex i urządzeń z nie-Ex i urządzeniami Fieldbus
  • Integracja prostych, binarnych sygnałów w Fieldbus za pomocą inteligentnych cyfrowych I/O couplerów
  • Redundantny zasilacz Fieldbus z galwaniczną izolacją segmentów dla FOUNDATION™ Fieldbus H1
  • Obudowy do barier Fieldbus wykonane z różnych materiałów takich jak: poliester, stal nierdzewna i aluminium
  • Rozwiązania systemowe dla instalacji Filedbus i rozwiązania zintegrowane w kombinacjach rozproszonymi systemami wejść/wyjść