Newsletter

X
Grupa
Technologiczna ASE
BIPRORAFPROJMORSASE ATEXEKO-KONSULTSQUADRONAKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA
Iskrobezpieczeństwo

Iskrobezpieczeństwo

Iskrobezpieczeństwo

wstecz

 

Bariery sygnałów Exi

Bariery służą do łączenia sygnałów iskrobezpiecznych z nie-iskrobezpiecznymi. Ich celem jest ochrona układów zainstalowanych w obszarach zagrożonych wybuchem. Bariery R. STAHL charakteryzują się łatwością obsługi technicznej. Duży asortyment produktów i szeroki zakres różnych kombinacjach oferują duże pole zastosowań. 

Bariery sygnałów Exi

 • Pełna gama produktów do wszystkich standardowych zastosowań
 • Elastyczność i oszczędność miejsca - pojedyncze i podwójne wersje kanału na 12 mm szerokości
 • Oszczędność czasu podczas instalacji  
  • zatrzaskiwanie na szynie
  • połączenie do PE i uziemienia
 • Zmniejszone zapasy magazynowe ze względu na jednolity zastosowany bezpieczniki

 

Separatory sygnałów Exi

 

Nasza oferta separatorów firmy R.STAHL z serii oferuje rozwiązania dla wszystkich możliwych kombinacji sygnałów. Pozbawiona ryzyka detekcja drgań w strefach niebezpiecznych zapobiega kosztownym przestojom zakładów. 

 

Separatory ISpac spełniają pełną i kompletną gamę wszystkich funkcji i zadań w przemyśle.

 • Iskrobezpieczne wejścia i wyjścia [Ex ia] IIC/IIB

 • Wszystkie standardowe funkcje, dwa kanały na moduł, izolacja galwaniczna pomiędzy wejściem, wyjściem i zasilaniem

 • Moduły do instalacji na szynie DIN lub w systemach zintegrowanych w pac-Carrier

 • Wyjmowane zaciski śrubowe i sprężynowe

 • Większość separatorów może być używana do zastosowań zgodnych z „bezpieczeństwem funkcjonalnym” SIL (IEC 61508)

 • Dostępne makra do projektowania i planowania

 

 

Rozproszone systemy wejść/wyjść

System wejść/wyjść IS1+ przeznaczony do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki iskrobezpiecznej strukturze systemowej, zmiany i rozszerzenia wprowadzane do instalacji w strefach zagrożonych wybuchem nie wymagają wstrzymywania procesów technologicznych. Projektując IS1+ duży nacisk położono na ochronę dotychczasowych inwestycji klientów oraz jego uniwersalność i ekonomiczność. Wielofunkcyjne moduły I/O IS1+ są w pełni kompatybilne z wcześniejszymi wersjami IS1. 

Moduły mogą być wymieniane lub modernizowane bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w planowaniu projektów i okablowaniu.

 

Moduły I/O Ex i nie-Ex

 • 8-kanałowy moduł wejść/wyjść analogowych z interfejsem prądowym 0/4...20 mA i obsługą protokołu HART;
 • 16-kanałowy moduł wejść cyfrowych;
 • 4/8-kanałowy moduł wyjść cyfrowych;
 • 8-kanałowy moduł do pomiaru temperatury współpracujący z termometrami rezystancyjnymi i termoparami;
 • moduły specjalne (m.in. moduły z wyjściami przekaźnikowymi, moduły z wbudowanym zaworem).

 

Moduły serii IS1+ mogą służyć do łączenia bezpiecznych urządzeń polowych dla stref 0 i 1 jak dla strefy 2 o identycznym zakresie funkcjonalnym. Technologia Low Power, pozwala na rozszerzenie zakresu temperatur pracy od -40 do +75°C i wydłużenie czasu życia nawet do 15 lat.

Funkcje autodiagnostyki zgodne ze standardem NAMUR NE 107 pozwalają na wysyłanie alarmów "maintenance required" jeszcze przed wystąpieniem rzeczywistej awarii. Żądanie serwisowe jest wyraźnie sygnalizowane niebieską diodą LED.

 

W poprzednich latach IS1 pozostawał liderem technologicznym w obszarze zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem dzięki wprowadzaniu nowych funkcjonalności, takich jak połączenia Fast Ethernet, redundancja PROFIBUS, obsługa DTM, integracja ringów optycznych czy modułów ze zintegrowanymi zaworami magnetycznymi. W nowym systemie IS1+ duży nacisk położono na ochronę wcześniejszych inwestycji klientów w zakłady i urządzenia technologiczne. Nowe moduły I/O są w pełni kompatybilne oddolnie z wcześniejszymi wersjami, dzięki czemu mogą być wymieniane lub modernizowane bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w planowaniu projektów i okablowaniu.

 


Nowe moduły mieszane stanowią efektywne rozwiązanie nawet przy małej gęstości sygnałów. Pozwalają zredukować o połowę liczbę wykorzystywanych typów modułów, co z kolei umożliwia obniżenie wydatków związanych z przechowywaniem części zapasowych. Oferta w ramach systemu IS1+ obejmuje 8-kanałowy analogowy moduł I/O z obsługą protokołu HART, 16-kanałowy cyfrowy moduł I/O i 8-kanałowy moduł do pomiaru temperatury współpracujący z termometrami rezystancyjnymi i termoparami. Sygnały mogą być indywidualnie parametryzowane dla każdego z kanałów. Ponadto, R. STAHL dostarcza moduły wyjść cyfrowych o zwiększonej obciążalności, wystarczającej dla większości zaworów magnetycznych.

 

 

 

 

Materiały do pobrania: